zahlavityden.jpg

HOY

TÝDEN.CZ

14. 12. 2018
Rubrika: O Praze

Už je to tady, Libuško,

Autor: Naďa Dubcová

29.03.2010 20:42

Vláda schválila stěhování nemocnice na Karlově náměstí

19-vidim-mesto.jpgUž je to tady Libuško, tenkrát jsi věštila asi na lačno, nebyla jsi ve formě, protože jsi opravdu neřešila termín, do kdy bude to město veliké existovat tak, aby se jeho sláva hvězd dotýkala, protože to co Prahu dělalo Prahou, mizí rychlostí metresku blesku.

Genius loci si vybral svoji pohřební službu, lépe řečeno, pohřební služba si vyhlédla jeho. Ano, vláda má jako vedlejšák provoz pohřebních služeb. To, co nezničil komunista, zničí demokrat. Po Praze nasel spoustu skleněných a betonových škatulí, že aby to bylo hezky pravoúhlé a hlavně stejné, aby se to přiblížilo architektuře okrajových čtvrtí. Hezky napucovaný, blýskavý novověk 21. století. Běda přeběda jen pomyslet na Kaplického kapesníček, který by se měl snést na Letnou. Taková zběsilost.

Pohřební služba plánuje pohřeb genia loci z Karlova náměstí. Rekonstrukce a opravy by přišly na moc peněz, prodejme to developerům, Ti se pochlapí a určitě tam vytvoří něco, co hlavně bude sypat do měšce. Po nás potopa. Co je nám do budoucí generace, která ani nijak nehuláká, neprotestuje.

Jsem ráda, že jsem stará, těžko se zrovna teď pohybuji a tak než se pohřeb rozběhne, už to neuvidím. Je mi líto našich dětí, které zažijí Prahu takovou, že si Prahu tajemnou, opředenou pověstmi a patinou už budou jen připomínat ve filmu, protože vsadím poslední boty:

Karlákem to nekončí ...

Vyšehradské nádraží prodané soukromé, zahraniční firmě.

vyšehradskenadr.jpg

 Diskuze

Naďa Dubcová

Jen když mě něco namíchne
jaaaa.jpg
Oblíbenost autora: 1.59

O autorovi

Jsem na cestě ... V červnu tohoto roku mi vyšla knížka s vybranými články z blogu pod názvem: Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. Mé kolegyni Zuzce Zajícové vyšly její články pod názvem: Pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i prachama. Obě knížky vydalo vydavatelství Akcent, kde se dají objednat na dobírku nebo se dají koupit ve vybraných knihkupectvích např. v pražském Luxoru. Také mám svůj soukromý blog, zde: http://brut.wp.cz/

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

panorama_myto.jpg