zahlavityden.jpg

HOY

TÝDEN.CZ

23. 3. 2019
Rubrika: O Praze

Libuško, Ty to vidíš!!!

Autor: Naďa Dubcová

03.05.2010 12:07

Vršovický zámeček. Jeden bloger na Lidovkách napsal článek, ve kterém mu jde o předvolební boj, ale budiž spravedlivě řečeno, že nejen o něj, ale i o zámeček.

Mně jsou volební půtky fuk. Strany se vyprofilovaly dávno před volebními tanečky, které teď horlivě předvádějí. Podle svých výroků, jestliže se ta která strana ujme moci na další volební období, nastane ráj v Čechách. Vyřeší, zadluženost, odstraní korupci, atd., co bych se namáhala. Mně jde o stav Vršovického zámečku, i když s tím samozřejmě politika souvisí.

Že je zámeček téměř na kolenou ví každý návštěvník této oblasti, i ten koho to zajímá. Nedalo mi to příliš práce, abych jen ze své židle od pécéčka zjistila stav věci. Pojďte a poslyšte, jak se věci s naší další pražskou památkou mají:

Zjistila jsem ze stenografického zápisu z 26.1.2010 z jednání 18. zasedání zastupitelstva městské části Praha 10, toto:

V usnesení zastupitelstva městské části Praha 10 ze dne 25. 6. 2009 jsme dostali za úkol zpracovat projektovou dokumentaci na realizaci jednotlivých profesí. Tuto dokumentaci jsme získali koncem listopadu, předali jsme ji soudnímu znalci v oboru stavebnictví a na základě toho vznikl znalecký posudek.

Když se podíváte do rekapitulace plánovaných nákladů, zjistíte, že částka, kterou bychom měli zaplatit, činí 462 milionů korun s DPH. Opakuji, že 199 milionů korun uhradí městská část, zbytek bude hradit náš společný investor, což je Vršovický zámeček, a.s.
Poté, co dnes odsouhlasíme tento materiál, věřím, že se tak stane, zítra spustíme tendr na zhotovitele tohoto díla. V průběhu března a dubna budeme mít výsledky tohoto tendru. Toto dubnové zastupitelstvo bude pro mě a pro rekonstrukci Vršovického zámečku důležité, protože budeme znát vítěze tendru, konečnou výši ceny a na základě těchto informací budeme moci podepsat s Vršovickým zámečkem, a.s., dodatek smlouvy
číslo 3,
Nejdůležitější po tomto všem je to, že v květnu tohoto roku bychom začali stavět a z tendru bychom už v dubnu věděli, kdy stavbu dokončíme. Ze stránky: www.praha10.cz/Portals/0/docs/18.ZMČ - 26.1.10.doc -

Ze stránek Městské části Praha 10:

 Dotaz p. Holiče:

 Jaké jsou na letošní rok plány se starou radnicí ve Vršovicích? Nemrzne, stromy kvetou, stavební aktivity se rozjíždějí, jen na vršovickém zámečku je pořád klídek. Je svázán ocelovými výztužemi, aby se hned nerozpadl, když byly tak úspěšně provedeny vnitřní bourací práce a čeká. Na co? Bohužel pamatuji i nádraží Těšnov, jak čekalo, až se nevyplatilo je rekonstruovat a strana ke květnovým výročím rozhodla. Teď na radnici rozhodují jiné strany s jinou motivací a některé destruktivní dopady jejich "práce", jak vidno přetrvávají. A někteří zabedněnci, jako jsem já, pořád ještě nepochopili, že bylo nezbytné před rokem vystěhovat i nájemce obchůdků pod zámečkem. Když se jim nechaly odpojit inženýrské sítě, tak tam přece nemohli zůstat, že?

Odpověď:

Vážený pane Holiči,

k Vašemu dotazu ohledně vývoje rekonstrukce Vršovického zámečku, Vám sdělujeme následující:

Na konci roku 2009 byla spoluinvestorem rekonstrukce objektu zámečku (koncesionářem) společností Vršovický zámeček a.s. předložena MČ Praha 10 kompletní dopracovaná projektová dokumentace a to v intencích zadaných usnesením Zastupitelstva MČ Praha 10. Od počátku roku 2010 výše uvedená společnost Vršovický zámeček a.s., připravovala výběrové řízení ne generálního dodavatele rekonstrukce, tak jak jí ukládá koncesní zákon. Toto výběrové řízení je v současné době v závěrečné fázi, tzn, že v brzké době bude vybrána vítězná nabídka z řady uchazečů. Po ukončení výběrového řízení a podpisu smlouvy o dílo, ke kterým by mělo dojít v období května - června tohoto roku je předpokládáno zahájení rekonstrukce objektu dle schválené projektové dokumentace. Na závěr mi dovolte uvést, že cílem MČ Praha 10 rozhodně není nechat objekt Vršovického zámečku dále chátrat, ale naopak jej přeměnit do podoby fungujícího objektu, který bude PČ Praha 10 reprezentovat lépe než doposud.

S pozdravem Ing. Zbyněk Plach

vedoucí oddělení správy domů odboru majetkoprávního

A reakce pana Holiče:

15-04-2010 9:39

Děkuji za odpověď, pane inženýre. Díval jsem se v obchodním rejstříku na firmu Vršovický zámeček a.s., ovládanou hoteliérem panem Riedlem, která má jako předmět podnikání "provádění staveb, jejich změn a odstraňování". Některé z těchto činností určitě dostojí. Když jsem si postupně za sebou přečetl Vaše odpovědi za poslední dva roky, je to opravdu tragikomické čtení a nezávidím Vám. Neustále vysvětlovat nevysvětlitelné není žádný med. Začít práce na stavbě a za dva roky připravovat výběrové řízení na dodavatele stavby... Nemám stavebního vzdělání, a tak mi laicky připadá, jako by tu někdo, tenkrát, stloukal krovy a ještě neměl představu, jak budou vypadat základy. Takže se "těším" na stejném místě za rok, až budeme rozebírat nezbytnost odstranění starého, nefunkčního objektu a plánovat neobyčejně rychlou výstavbu krásného hotelu na jejím místě, který bude jistě novou, moderní a důstojnou dominantou naší čtvrtě.

Co k tomu dodat? Libuško, Ty to vidíš!!!

Foto: Josef Hejna

Foto: Josef HejnaDiskuze

Naďa Dubcová

Jen když mě něco namíchne
jaaaa.jpg
Oblíbenost autora: 1.59

O autorovi

Jsem na cestě ... V červnu tohoto roku mi vyšla knížka s vybranými články z blogu pod názvem: Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. Mé kolegyni Zuzce Zajícové vyšly její články pod názvem: Pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i prachama. Obě knížky vydalo vydavatelství Akcent, kde se dají objednat na dobírku nebo se dají koupit ve vybraných knihkupectvích např. v pražském Luxoru. Také mám svůj soukromý blog, zde: http://brut.wp.cz/

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

panorama_myto.jpg