zahlavityden.jpg

HOY

TÝDEN.CZ

23. 3. 2019
Rubrika: O Praze

Jo, Libuško, Praha není pro starý!

Autor: Naďa Dubcová

07.05.2010 20:50

ledova-kava.gifTak jsem se zase po nějakém čase vydala, od nás z okrajové čtvrti, do středu Prahy, abych si vyzvedla objednanou knížku a sešla se s mojí spolužačkou, která mě, lenošnou babku pořád nutí něco studovat na U3V. Spolužačka trvala na tom, že musíme provést strategickou poradu, aby nám neušel kurs, který bychom navštěvovaly ve školní rok 2010/2011. Dohodli jsme sraz, v příjemné kavárně Louvre.

Jako vždycky jsem samozřejmě přijela příliš brzy, protože jako správná teta Běta všude chodím s moc velkým předstihem, anžto ani já nemám ráda, když musím na někoho čekat.

Knížku jsem vyzvedla a přemýšlela co dál. Nekřesťansky mě brala záda a to se to pak špatně prochází. Jo, kde jsou ty časy, kdy jsem oběhla půl Prahy jako fík.  Dala jsem se cestou po Národní třídě a řekla si, že se v pohodě posadím na lavičku, které by měly být kolem stromů zrovna tak, jako na Příkopech. Inu, nebyly. Byly ještě po nich vidět stopy, jak byly demontovány.

Skřípala jsem zuby a táhla jsem se pomalu k Tescu, bývalému Máji, kterýž to obchodní dům býval pro mě azylem se vším všudy, tedy i s jídelnou v posledním patře. To už tam samozřejmě dávno nebylo, vkročili jsme přeci do Evropy a tak tam v přízemí byla sice trochu předražená, ale ještě únosná jídelnička se saláty, pizzou, kafem atd. Tak ta tam už taky nebyla. Prošla jsem Tescem a vyšla východem do Spálenky. U východu se prostírala jakási kavárna a nebyla ani moc plná.

Obhlédla jsem situaci a šla na sraz před kavárnu.  Ledva jsem se tam došátročila, už mi bolestí lezly oči z důlků.  Zjistily jsme, že si zrovna ten den dali spicha všichni dychtící po posezení v Louvru a tak jsem spolužačce navrhla, abychom tu strategickou poradu udělali v Tescu, v kavárně, kterou jsem před chvílí obhlížela.

U pultu jsme si objednaly ledové latté a kapučíno a konečně jsme spočinuly na židlích.  Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že na rozdíl od jiných kaváren byly v kapučínu akorát kousky ledu, po zmrzlině ani památky, o šlehačce nemluvě. Za sklenici vody s mlékem, kapucínem a pár kousků ledu jsem dala bez koruny 80,- Kč. Tedy, jsem zvyklá na ledacos, i na velký lívanec s trochou kečupu a pár plátky salámu, které se honí po lívanci s dvěma kousky žampiónů, a říká si vznešeně pizza, ale co je moc, to je moc.

Tak nejdřív šok z odmontovaných laviček (kdopak to asi nechal odmontovat?), ale zato s přemírou zahrádek u hotelů, kaváren a restauračních zařízení, pro které se málem nedá projít a pak předražené pití.

Tak, tak, Praha už není pro starý a ještě bych dodala, že je hlavně pro blbý, kteří se nechávají za bílého dne dobrovolně okrádat. K tomu jim dopomáhej patřičné instituce, které ruší lavičky, co nic nevydělávají, ale zato povolující kšefty pro zloděje a vůbec pro velkopodnikatele ...

 PohledniceNarodniTrida.jpgDiskuze

Naďa Dubcová

Jen když mě něco namíchne
jaaaa.jpg
Oblíbenost autora: 1.59

O autorovi

Jsem na cestě ... V červnu tohoto roku mi vyšla knížka s vybranými články z blogu pod názvem: Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. Mé kolegyni Zuzce Zajícové vyšly její články pod názvem: Pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i prachama. Obě knížky vydalo vydavatelství Akcent, kde se dají objednat na dobírku nebo se dají koupit ve vybraných knihkupectvích např. v pražském Luxoru. Také mám svůj soukromý blog, zde: http://brut.wp.cz/

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

panorama_myto.jpg