zahlavityden.jpg

HOY

TÝDEN.CZ

23. 3. 2019
Rubrika: Deník české babičky

Tati Barone, už aby to bylo za námi!

Autor: Naďa Dubcová

13.05.2010 22:56

Bodygardi, kteří mají na starosti ochranu světově proslulých osobností, vůbec netuší, že se Prahou, tedy její okrajovou částí belhá denně jejich konkurence, tedy bodygárdí babka. A to jsem, heleďme se koukejme se, já. Ostrým zrakem za dopomocí dioptrií sleduji okolí na vzdálenost několika metrů, zrovna tak jako Ti profesionální, co sledují i střechy, což já nemusím. Jdu ulicí a můj zrak pátrá po okolí přesně tak jako vidíme ve filmech.

Pátrám, kde se co šustne, hlavně kde se šustne nějaká osoba, či nesympatická fenka a co je vůbec nejhorší - nenáviděná kočka, abych mohla rychlostí blesku popadnout vodítko, které se volně plácá na chlupatém hřbetu Ely a zabránit konfliktu, možná i dopravní nehodě. Potkáme sto a jednoho člověka, kterého Ela v pohodě mine, ale tomu stodruhýmu by nejraději skočila po krku a dává to znát zlým vrčením a štěkáním. Nepřišla jsem na to, co je spouštěcí ventil této psí nenávisti, jedině snad, že jí prostě ten člověk nevoní. Ještě mně nikdo nevynadal, protože ji zdatným hlasem okřikuju a mydlím vodítkem přes zadek. Už se to lepší, ona  ví, že to nemá dělat, ale pokaždé to ještě trochu zkusí.

Naše současné procházky jsou zpestřovány hlásnou troubou z aut, ze kterých se dozvídám nevídané věci, že když zvolím tu jistou, mimořádně nejlepší stranu, nastane ráj na zemi. Vůbec je zvláštní, že zrovna letos na jaře všechny strany prozřely, ví co je špatně a co je dobře a vůbec není dobře na jiných stranách. Je zvláštní, že dosud ani ťuk, že nikdo nebyl schopný zrušit korupci a teď to slibuje, že si nesmíme dovolit chyby i když se dosud rojily jak včely z úlů, každá z těch stran to s námi myslí nejlíp a každá z těch stran to, jak to zařídit to samozřejmě taky ví nejlíp.

Vyžehlené a skoro všechny obličeje rozzářené úsměvem, na nás shlíží z barevných bilboardů a člověk by snad zamáčkl slzu dojetí, jakou to máme elitu národa, že nevíme koho z těch nezištných politiků vybrat dříve, když pro nás, občany to myslí nejlépe. Pilně jako včelky dělnice obíhají náměstí a jiná zajímavá prostranství, aby nám to všechno mohli vysvětlit, abychom nemuseli tápat, kdo nás lépe postrčí k těm zářivým zítřkům a naopak jak ti druzí, co totéž slibují za rohem, nás přivedou do pekel.

Co jsem na světě, stále mně někdo slibuje zářné zítřky, hlavně pro naše děti. Když už jsme je měli (tedy ty zítřky) , podle pana Milouše Jakeše skoro na dosah, přišel velký třesk a jelo se na novo. Dnes zase poslouchám, co mám dělat, abych se jich dožila, hlavně naše děti, ale sami politici dělají všechno pro to, aby ty zářné a šťastné zítřky měli pro sebe, už dnes. A také se jim to daří. Když se ohlédnu na to dvacetiletí, tak je to jeden úspěch.

Nejvíc se bavím nad tím, jak si lidi zasílají návody jak nejlépe a koho volit. Třeba zakroužkovat ty 4 odzadu nebo nabízejí analýzy jak dospět k té jedné z nevětších stran, jak není možné volit ty malé strany, je škoda hlasů a tak je nejrozumnější volit jen ty velké nebo ba naopak, volit ty malé, aby se konečně dostaly do parlamentu. Nejzábavnější jsou ti čtyři odzadu. Kdo tohle vymyslel, to byla hlava. Ale myslím si, že to vymyslel jeden nebo několik z těch čtyř odzadu. Proč jsou u těch stran takoví odborníci vzadu? Jsou to zneuznaní odborníci nebo Ti nejrovnější?

Straší se staré babičky a dědečky, že když nebudou volit v zájmu svých vnuků (ale kterých, že by všichni vnuci a vnučky volili jednu stranu?), tak že už ty vnuky neuvidí,  zkrátka letošní jaro je jaro akční, akčnější zde bylo snad jen v roce 1968, to se jmenovalo pražské.  Tak tohle jaro si myslím, že by se klidně mohlo jmenovat a taky vejít do dějin jako jaro agresivní.

Jednou za čtyři roky nás potřebují k tomu, abychom je nezklamali a je podrželi. Ještě před skončením lovu dušiček na svoji podporu už kují pikle kdo s kým a kam, kdo se propadne a kdo vylétne k politickým výšinám.

Ale co to plácám, samozřejmě kdo zvítězí, aby mohl dnem i nocí a do roztrhání těla sloužit svému lidu a ty zářné zítřky jim přiblížit. Jo, volme je, volme novou elitu národa! Lidi, klídek, volte podle svého, co a koho chcete Vy, konec světa fakt nenastane, když se rozhodnete podle svého, tak jak to cítíte Vy. Tati Barone, už, aby to bylo za námi!

modrenoviny.jpg

Kdopak zde tvořil 20 let zákony a kdo je povoloval?Diskuze

Naďa Dubcová

Jen když mě něco namíchne
jaaaa.jpg
Oblíbenost autora: 1.59

O autorovi

Jsem na cestě ... V červnu tohoto roku mi vyšla knížka s vybranými články z blogu pod názvem: Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. Mé kolegyni Zuzce Zajícové vyšly její články pod názvem: Pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i prachama. Obě knížky vydalo vydavatelství Akcent, kde se dají objednat na dobírku nebo se dají koupit ve vybraných knihkupectvích např. v pražském Luxoru. Také mám svůj soukromý blog, zde: http://brut.wp.cz/

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

panorama_myto.jpg