zahlavityden.jpg

HOY

TÝDEN.CZ

23. 3. 2019
Rubrika: Deník české babičky

Zajícová a Dubcová spolu konečně vyšly!

Autor: Naďa Dubcová

10.06.2010 09:00

vesmir-1.jpgVe vesmíru se objevily dvě nové, zářící hvězdy! Ve vesmíru knihkupeckém, protože knižní trh je jako vesmír nekonečný. Staré knížky mizí v lepším případě buď prodány v Antikvariátech, nebo kdesi v recyklaci, nové se zjevují a ucházejí se o přízeň zájemců, pohybujících se v tomto specifickém vesmíru.

Tak jako padají hvězdy na zem a z vesmíru navždy zmizí, tak i valná většina knížek, které se zrodí na knihkupeckém nebi skončí zapomenuty a stejně tak zmizí i z knižního vesmíru.

Já jsem optimistka a věřím, že naše nové knížky, nové vesmírné hvězdy, si najdou cestu do Vašich knihoven, ale ne, aby tam spaly a spaly jako broučci, ale aby žily životem věčným, jako Broučci Karafiátovi.

Vydavatelství Akcent koncem roku 2009 správně a znalecky usoudilo, že naše texty by si zasloužily tištěnou podobu, štandopede zaslalo každé z nás smlouvu, a tak se postaralo o jejich vydání. Naše malé, ale novotou zářící hvězdy, které se jmenují:

Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i prachama (Zuzana Zajícová)

Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše (Naďa Dubcová)

jsou k dostání u každého dobrého knihkupce kamenného, i u každého dobrého knihkupce internetového, např. v Luxoru na této adrese - klik, u Vydavatelství Akcent na této adrese - klik. Kdo koupí, uvidí ...

Historie a poděkování:

Děkuji Lidovkám, že jsem u nich mohla prezentovat své texty.


Děkuji čtenářům a diskutérům, kteří moje texty četli a světe div se, mnoha se líbily a taky mi to napsali.


Děkuji Zuzaně, která hned na počátku rozhodla, že mé psaní je ke čtení i v tištěné podobě a umluvila svého televizního kolegu Martina, aby pro mě, s laskavostí sobě vlastní, vytvořil a svázal tyto texty do pár výtisků knížek pro mé nejbližší, takže tímto také

Děkuji Martinovi.

Tento ojedinělý, přátelský skutek pro mě Zuzana vymyslela jako překvapení a je to v dnešní době vzácná věc, dělat dobro pro druhého a ještě z toho mít sám  radost..


Děkuji Tomášovi Vildovi, že si vyhrál s přetvořením textů do jiného fondu pdf, navrhl obálku a to i pro Zuzčinu knížku. S jeho upravenými texty a návrhem obálky z důvodu šetření nákladů - 2 v jednom (obě autorky v jedné knížce, každá z jedné strany) jsme hledaly vydavatele, až jsme jej našly, aniž bychom se musely zadlužit, kdybychom musely náklady na výrobu knížek hradit.

Děkuji vydavatelství AKCENT, které usoudilo, že naše texty stojí za čtení, věří jim a proto knížky na svůj náklad a v jejich navržené podobě vydalo, pro každou autorku zvlášť.


Děkuji Vám všem, kdož si naše knížky koupíte. V dnešní době je téměř přepych, knížky si kupovat.


Děkuji knihovnám, které si naše knížky koupí, protože pak se dostanou i k Vám, kteří byste knížky kupovali, ale musíte si přeci jen nejdříve zaplatit inkaso a tak už Vám na ty knížky nezbývá.


Děkuji Vám všem, kteří si v knihovně naše knížky vypůjčíte a přečtete.


Děkuji Vám všem, kdo budete naše knížky doporučovat ostatním.


Obálky našich knížek:

kolaz.jpg


Keramická madam na bříšku je od Ivany Freiwilligové, zde na blogu, s jejím laskavým svolením - klik na její tvorbu.

 Diskuze

Naďa Dubcová

Jen když mě něco namíchne
jaaaa.jpg
Oblíbenost autora: 1.59

O autorovi

Jsem na cestě ... V červnu tohoto roku mi vyšla knížka s vybranými články z blogu pod názvem: Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. Mé kolegyni Zuzce Zajícové vyšly její články pod názvem: Pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i prachama. Obě knížky vydalo vydavatelství Akcent, kde se dají objednat na dobírku nebo se dají koupit ve vybraných knihkupectvích např. v pražském Luxoru. Také mám svůj soukromý blog, zde: http://brut.wp.cz/

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

panorama_myto.jpg