zahlavityden.jpg

HOY

TÝDEN.CZ

23. 3. 2019
Rubrika: O politice

Jedna paní povídala ...

Autor: Naďa Dubcová

08.01.2011 10:11

Tahle operace bude legraceJá moc články novinářů o připravovaných škrtech či zdražování nebo prostě o změnách, které peče nové vládní uskupení, nečtu. S věcmi, co s nimi nemůžu hnout a jen bych se s nimi vztekala, nemá cenu se moc zabývat. Některé zprávy se ke mně dostanou prostřednictvím debat v TV, ale to jenom proto, že si nezacpávám uši, když se muž na takové debaty dívá.

Zaslechla jsem cosi, že se připravuje návrh, podle kterého by si nemocní měli připlácet na různé druhy operací nebo zdravotních výkonů jako nadstandard. Nevím, kdo bude určovat co je standard a co už je nadstandard, ale slyšela jsem takový návrh, že třeba laparoskopická operace bude nadstandard a standard bude klasické kuchání.

Tak na tomhle mi zůstal rozum stát. Když někdo nebude mít dost peněz na laparoskopii, tak bude pro něj zásah bolestivější, nešetrnější, pacient bude vyžadovat delší péči, léky tlumící bolest, obvazy, injekce, péči sester a lékařů, tedy i pobyt v nemocnici, který bude hrazen pacientem zvýšenou denní taxou. Když na tu nemocnici mít nebude, tak mu to stát zaplatí. Není tedy jednodušší uznat, že laparoskopie je levnější a nemůže tudíž jít o nadstandard?

Navíc je paradox, že přístroje do zdravotnictví jsou až na nějaké výjimky (dary), hrazeny z peněz všech poplatníků. Takže ten, kdo přispěl svými daněmi a odvody do zdravotních pojišťoven na nákup přístrojů si nemůže dovolit jejich užívání ...

Mně osobně dost štve už jen ten třicetikorunový tanec, který musí člověk absolvovat, ne pro ty peníze, ale protože jak chodím málo k lékařům a platím kde co kartou, tak se mi přihodilo, že jsem prostě na ten poplatek neměla a druhý den jsem jej musela k lékaři dodatečně zavést. Já osobně prožívám návštěvu lékaře malinko vystresovaná a ten poplatek mě nervuje. V každém zařízení je to jinak. Některé automaty nevrací nebo neberou pětikoruny, o korunách nemluvě. Taky jsem v jedné zdravotnické budově v automatu poplatek zaplatila a u lékaře jsem musela platit znovu, protože ten sice měl ordinaci v budově, ale poplatky si vybíral jakožto soukromník, v budově nájemník, sám. Kdo to má vědět?

Ta ušušlaná třicetikoruna mě štve. Když už se příslušná vláda rozhodla takový obtěžující poplatek zavést, tak měla umožnit, aby si člověk mohl třeba zakoupit nějaké „jízdenky" od jednoho provozovatele předem do zásoby, u lékaře je odevzdat a ten by pak mohl příslušný poplatek, na základě těch lístků u toho provozovatele nárokovat.

Tak to já jen tak, k těm vládním nápadům, jako „jednapani povidala" ...

Jedna paní povídala

Obrázek - Tahle operace bude legrace - vypůjčeno z internetu.

Obrázek Jedna paní povídala -  Foto Pavel Trebichavský klik  Diskuze

Naďa Dubcová

Jen když mě něco namíchne
jaaaa.jpg
Oblíbenost autora: 1.59

O autorovi

Jsem na cestě ... V červnu tohoto roku mi vyšla knížka s vybranými články z blogu pod názvem: Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. Mé kolegyni Zuzce Zajícové vyšly její články pod názvem: Pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i prachama. Obě knížky vydalo vydavatelství Akcent, kde se dají objednat na dobírku nebo se dají koupit ve vybraných knihkupectvích např. v pražském Luxoru. Také mám svůj soukromý blog, zde: http://brut.wp.cz/

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

panorama_myto.jpg