zahlavityden.jpg

HOY

TÝDEN.CZ

23. 3. 2019
Rubrika: O politice

Ten tunel s tím krásným jménem Blanka

Autor: Naďa Dubcová

07.02.2011 19:35

Blanco znamená ve španělštině bílý, ale také nekrytý šek, nepopsaný papír, vynechané místo a taky strašpytlovský. To je jen malá ukázka všech možných významů ve španělštině. Něco z těchto výrazů by se šiklo i na "Tunel Blanka". Nevím kdo podepsal smlouvu se zhotovitelem stavby, Metrostavem Praha na realizaci stavby  "Tunel Blanka" v Praze, ale tunel to bude přímo výstavní, Nejen ve skutečnosti, ale i jako puštění žilou investorovi, zde zřejmě Městu Praze.

Smlouva o dílo by měla být pro tak velkou zakázku určitě připravována a kontrolována renomovanými právníky, kteří přeci nejsou žádní votroubkové a hájí především zájmy své strany, která je platí. Je to přeci jejich výkladní skříň. Ha a tady je zvláštnost, že právníci obou stran hájili zájmy jen strany jedné a tak ta druhá, chuděra, byla bita a smlouva byla uzavřena pro ni úplně nevýhodně.

Jak je to možné?

Smlouvu jsem nečetla, beru za informaci tento článek - klik

1. Jak je možné, že ve smlouvě nebyla dohodnuta pevná cena a cena se může stále navyšovat (však se zdůvodnění najde vždy)

2. Jak je možné, že ve smlouvě nebyly dohodnuty sankce za nedodržení termínů jak dílčích, tak i dokončení stavby?

3. Jak byl prováděn geologický průzkum (kým?), když se tunel dvakrát propadl?

4. Jak je možné, že se v souvislosti s prudkým navýšením ceny uvažuje o zpoždění stavby a to dost podstatné?

5. Kolikrát se ještě cena navýší?

6. Proč jsou prováděna výběrová řízení, kde se zohledňuje i cena za dílo, když se posléze na cenu vůbec nehledí?

Na tyto otázky by se dalo odpovědět asi takto:

Můžeme si vybrat. Buď se jedná o lidi, kterým nikdy neměla být svěřena taková moc, aby jí zneužili svojí hloupostí, nevzdělaností a nekompetentností, o lidi, se sníženým inteligenčním kvocientem, votroubky až blbce, nebo, že by se jednalo o lidi všeho schopné a to i schopné přijímat úplatky. No je ještě nějaká jiná možnost než jsou tyto dvě?

A kdo to bude všechno platiti? Vy, moji milí, všichni co odvádíte daně, ale i my, co jsme je už za celý život odvedli, protože se nám za ty daně dostane pláč politiků a ministrů, že holt na nic nejsou peníze, že musíme být rozumní a utáhnout si opasky.

BSgj3H438296-02.jpg

Fotografie vypůjčené z internetu.

Diskuze

Naďa Dubcová

Jen když mě něco namíchne
jaaaa.jpg
Oblíbenost autora: 1.59

O autorovi

Jsem na cestě ... V červnu tohoto roku mi vyšla knížka s vybranými články z blogu pod názvem: Začíná to nudlemi a končí to kudlou v břiše. Mé kolegyni Zuzce Zajícové vyšly její články pod názvem: Pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i prachama. Obě knížky vydalo vydavatelství Akcent, kde se dají objednat na dobírku nebo se dají koupit ve vybraných knihkupectvích např. v pražském Luxoru. Také mám svůj soukromý blog, zde: http://brut.wp.cz/

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

panorama_myto.jpg